Zvláštna maľba na Hlavnej púta pozornosť Košičanov: Aha, aký zajac! FOTO

Graffiti bolo niekedy doménou „grázlov“, ktorí svoje umenie realizovali na súkromné a verejné plochy bez povolenia majiteľov, a teda išlo o vandalizmus, ktorý stál nemalé finančné prostriedky na ich odstraňovanie.

Zvláštna maľba na Hlavnej púta pozornosť Košičanov: Aha, aký zajac!

Mesto Košice si v tomto roku pripravilo na Hlavnej ulici netradičnú novinku. 3D maľba púta pohľady okoloidúcich už zďaleka.

Po minuloročnom veľkonočnom koši s nadrozmernými kraslicami pripravilo mesto Košice v rámci podujatia Veselá Veľká noc 2017 ďalšiu atraktívnu novinku – trojrozmernú (3D) maľbu s jarným motívom od renomovaného tvorcu v tomto segmente Dodiho Grinta.

Unikátna maľba leží pred Urbanovou vežou na Hlavnej ulici. Košičania a návštevníci tak mohli v našom meste vôbec po prvýkrát vidieť 3D maľbu vo verejnom priestore.

Maľba ihneď pútala pozornosť okoloidúcich, zastavovali sa mi pri nej deti i dospelí. Ako informovalo mesto Košice na svojom webe, atraktívna maľba je vhodnou príležitosťou na zážitkové fotografovanie, a preto ostane v spomínanom priestore ako atrakcia pre obyvateľov a návštevníkov nášho mesta približne dva týždne.

Súčasťou programovej ponuky tohtoročnej Veselej Veľkej noci v Košiciach bola aj tvorivá dielňa či mini tradičný trh remeselných výrobkov. Fotografie veľkonočnej 3D maľby si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Kontaktujte ma

Stretnutie je potrebné dohodnúť vopred, aby som sa Vám mohol plnohodnotne venovať.

Sledujte ma aj na sociálnych sieťach