Ako som sa dostal k umeleckej maľbe?

KTO SOM AKO GRINT?

Ako Dodi Grint som sa už narodil. Moje civilné meno Jozef Ripko je iba ozdobou občianskeho preukazu, tak ako miesto a rok narodenia. Radšej a častejšie sa preukazujem svojou tvorbou a meno Grint budujem zároveň ako značku. Nie iba v rodných Košiciach, ale aj v iných mestách a krajoch a kontinentoch.

Výhodou mojej mladosti bolo, že už v ranom veku som v sebe objavil umeleckú dušu, takže som mal na rozvíjanie talentu dosť času. O prvé výtvarné počiny som sa teda pokúšal už ako dieťa.  Počas štúdia na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach /2005 – 2009/ som sa zároveň začal venovať pouličnému vyjadreniu umenia, ktoré poznáme pod pojmom graffiti. Mojou príležitosťou ukázať sa bola možnosť zúčastňovať sa legálnych graffiti akcií na Slovensku, ale aj v zahraničí. 

Každý writer hľadal svoj vlastný štýl a mňa fascinovali „tridéčka“ Preto som sa často venoval práve 3D štýlu, ktorý dáva obrazu na stene iný rozmer. 

Som pripravený zrealizovať všetky vaše požiadavky

NAZRITE AJ VY DO ZÁKULISIA MOJEJ TVORBY A ZISTITE AKO PRACUJEM.

Zašlite mi prosím fotky priestoru stien/plôch a rozmery stien na maľovanie Vašu predstavu a námet. Ak ešte nemáte vybraný konkrétny námet, po dohode Vám viem pomôcť s jeho realizáciou. Preferujem osobné obhliadky.

Po konzultácii je nutné pred maľovaním pripraviť námety. Ak ešte nemáte vybraný konkrétny motív, po vzájomnej dohode Vám viem pomôcť s prípravou. Príprava si vyžaduje originálny autorský nápad a jeho prevedenie do vizuálnej podoby – škicovanie, grafické práce a vizualizácie. Po schválení sa zaobstará materiál (farby, spreje atď) a naplánuje sa termín.

Ak je všetko pripravené a schválené je možné maľbu zrealizovať na mieste. Uprednostňujem rovné upravené natreté plochy, aby bola maľba trvácna. Proces a čas realizácie je individuálny.

Dohodnite si osobné stretnutie